HAVELSAN YILDIZ AÇIK İNOVASYON MERKEZİ

HAVELSAN Yıldız Açık İnovasyon Merkezi, Türkiye’de Savunma Sanayii’nin ilk açık inovasyon merkezi olarak 2017 yılında kuruldu. Ankara’nın en yaratıcı ortak çalışma alanı ODTÜ BİM CoZone’da yer alan merkezimiz, HAVELSAN ile birlikte iş geliştirmek isteyen tüm girişimcilere açık.

Başvuru süreçlerini geçen girişimcilere, merkezimizde donanım, yazılım ve çalışma ortamı sağlıyoruz. Aynı zamanda yürüttüğümüz çeşitli faaliyetlerle girişimcileri destekliyoruz.

Açık inovasyon kapsamında düzenlenen çalışmalar:

 • Mentorluklar
 • Eğitimler ve etkinlikler
 • Hackathonlar
 • Fikir yarışmaları
 • Hızlandırma Programı. YENİ!!

 

BAŞVURU

Girişimciler, akademisyenler, üniversite öğrencileri, startuplar!

HAVELSAN İnovasyon Portalı, Yıldız Açık İnovasyon Merkezi çalışmaları kapsamında bizimle iş birliği geliştirmek isteyen herkese açık. Düzenlenen yarışma ve programlar dışında, portaldan istediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz. Kayıt oluşturup, öneri formunu doldurmanız yeterli.

Başvuru için: HAVELSAN İnovasyon Portalı: inovasyon.havelsan.com.tr

 

HAVELSAN YILDIZ AÇIK İNOVASYON MERKEZİ
Değerlendirme

 

Teknolojik Ön Değerlendirme: Gelen inovasyon önerisi fikir aşamasındaysa, PoC veya prototip yoksa, teknik olarak yapılabilirliği ve teknik riskler gibi konularda değerlendirilir.

Ticari Potansiyel Değerlendirme: Teknolojik Ön Değerlendirme’den geçen inovasyon fikir önerileri ve startuplardan gelen iş birliği önerilerinin, ticarileşme potansiyeli değerlendirilir.

Stratejik Değerlendirme: Ticari potansiyel değerlendirmesinden başarıyla geçen önerilerin, HAVELSAN stratejileriyle uyumu, şirkete sağlayacağı değer ve potansiyeli açısından değerlendirilir.

Nihai Değerlendirme: Tüm aşamaları tamamlayan önerilerin finansal olarak analizleri yapılır. İş birliği kararı bu kurulda verilir.

 

HAVELSAN JET HIZLANDIRMA PROGRAMI

 

 

Türkiye’de ilk! Savunma Sanayii’nin ilk Açık İnovasyon Merkezi HAVELSAN Yıldız faaliyetleri kapsamında gerçekleşecek HAVELSAN JET Hızlandırma Programı başvuruları başladı.
Son başvuru: 23 Kasım 2019

Program, Siber Güvenlik alanında çalışan tüm girişimci ve startuplara açık! Seçilecek girişimcileri 3 aylık yoğun bir program bekliyor. Çalışmaların tamamı Ankara'da gerçekleşecek. 

JET Hızlandırma Programı sayesinde sahip olduğumuz bilgi birikimi ve gücü girişimcilere aktarmak ve ekosisteme öncü olmayı hedefliyoruz. Globalde yüksek teknoloji üreten dev şirketlerin startup kabiliyetleri kazanmak üzere geliştirdikleri faaliyetleri yakından takip ederken, inovasyonu güçlendirmek ve yeni teknolojiler geliştirmek üzere Türkiye’de öncü olmayı, açık inovasyon kapsamında startup ve girişimcileri desteklemeyi hedefliyoruz.

HAVELSAN JET ile, bu kapsamda, startup ve girişimcilerin, HAVELSAN’ın gücünden faydalanarak büyümelerini, HAVELSAN ile kurulacak iş birlikleriyle, global pazarda yarışacak yüksek teknolojiler geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Çalışma alanlarımız:

 • Komuta Kontrol Savunma Teknolojileri,
 • Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri,
 • Ülke ve Siber Güvenlik Çözümleri
 • Yönetim Bilgi Sistemleri

Odak teknolojiler:

 • Yapay zeka
 • Büyük veri
 • Nesnelerin internet
 • Artırılmış gerçeklik
 • Gerçek zamanlı görüntü/sinyal işleme
 • Yeni nesil haberleşme
 • Otonom sistemler
 • Siber güvenlik
 • Akıllı karar destek sistemleri


NEDEN KATILMALISIN?

 

MENTORLUK

HAVELSAN’da ve savunma sanayi alanında tecrübeli mühendisler ve HAVELSAN iş ağından gelen eşsiz deneyimlere sahip mentorlarla bire bir uzun dönem çalışma şansı
 

EĞİTİM

Programa dahil olan girişimcilerin ihtiyaç analizleri doğrultusunda özel olarak belirlenmiş eğitimler. HAVELSAN iş ağında yer alan çok başarılı ve tanınır eğitmenler.
 

HAVELSAN İLE İŞ BİRLİĞİ

Savunma Sanayii’nde dev bir teknoloji şirketiyle iş birliği şansı. HAVELSAN mühendisleri, pazarlama ve satış ekipleriyle birlikte çalışma
 

MÜŞTERİ AĞI

HAVELSAN’ın geniş iş ekosistemine erişim. Ulusal ve uluslararası potansiyel müşteri görüşmeleri

30 yılı aşkın deneyim, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) kuruluşu olması, yaptığı işlerle globalde başarılı bir teknoloji şirketi olması sebebiyle, güçlü bir müşteri ağına sahiptir. KOBİ’ler danışmanlar, akademisyenler, üniversiteler gibi birçok farklı alanda, değerlendirme süreçlerimizden geçmiş kişi ve kurumlar bulunmaktadır.
 

OFİS ALANI

HAVELSAN Yıldız Açık İnovasyon Merkezi’mizde çalışma imkanı

HAVELSAN Yıldız, Türkiye’nin en sıra dışı çalışma mekanlarından ODTÜ BİM CoZone’da yer alır. CoZone, 7-24 kullanıma açık bir ortak çalışma alanı olarak, esnek çalışma fırsatı sunar.
 

DONANIM, YAZILIM ALT YAPISI

HAVELSAN Yıldız Açık İnovasyon Merkezi’mizdeki teknik alt yapılardan faydalanma şansı
 

MARKA DEĞERİ

HAVELSAN ile iş birliği yapmış bir girişimci olarak, marka değerini artırma, yeni kapılar aralama şansı.
 

TÜRKİYE SİBER GÜVENLİK KÜMELENMESİ İLE TANIŞMA

Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde kurulan ve Türkiye siber güvenlik ekosisteminin gelişmesinde çok önemli rolü olan Türkiye Sİber Güvenlik Kümelenmesi ailesi ile tanışma şansı.

 

BAŞVURU

Başvurular için https://inovasyon.havelsan.com.tr  adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

İletişim için inovasyon@havelsan.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip et! Gelişmelerden haberdar ol!

 

DEĞERLENDİRME

 

Başvuru: Başvurular 22 Kasım 2019 tarihine kadar devam edecek.

Ön Değerlendirme: Tüm başvurular, başvuru web sitesinde belirtilen kriterler çerçevesinde değerlendirilecek. Ön değerlendirmeyi geçen adaylar belirlenerek, tüm adaylar bilgilendirilecek.

Sunum: Ön değerlendirmeden geçen tüm adaylar, başvuru yaptıkları öneriyi detaylı anlatacakları bir sunuma davet edilecek.

Nihai Değerlendirme: Sunumlar sonrasında, jüri, programa kabul edilecek ekipleri belirleyecek.

Değerlendirmeyi başarıyla tamamlayıp programa katılmaya hak kazanan ekiplerle ihtiyaç analizi yapılarak, teknik eğitimlerin içerikleri ve kapsamı belirlenecek.


PROGRAM

Oryantasyon ve Açılış: Program, tüm ekiplerin ve mentorların bir araya geleceği, süreç hakkında detaylı bilgilendirme yapılacak bir oryantasyonla başlayacak.

Bootcamp/Eğitimler: Eğitimler, 3 ay boyunca devam edecek. Teknik eğitimlerin yanı sıra; girişimcilik, pazarlama, marka yönetimi, ürün yönetimi, satış ve finans gibi alanlarda da eğitimler verilecek.

Mentorluklar: HAVELSAN’ın başarılı ürün yönetici ve mühendisleri dışında, sektörün önemli isimleri de mentor olarak ekiplere tüm süreç boyunca destek verecek. Görüşmeler, hem ekiplerin hem mentorların programlarına uygun şekilde planlanabilecek.

Müşteri Görüşmeleri: Ekipler, HAVELSAN iş ağında yer alan potansiyel müşterilerle görüşme şansı yakalayabilecek.

Demo Day: 3 aylık yoğun programın sonunda, ekipler, büyük jüri karşısına çıkarak, yaptıkları çalışmaları ve kendilerini anlatacaklar. Demo Day sonunda en başarılı ekipler belirlenecek. HAVELSAN ile iş birliği geliştirme, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’ne dahil olma şansı yakalayabilecekler.


Kayıt: 4.9.2019
Güncelleme:11.11.2019